A Sony új generációs kijelzőrendszert fejlesztett ki
.jpg)
A Sony új generációs kijelzőrendszert fejlesztett ki szabadalmaztatott jelfeldolgozási technológiával a nagy sűrűségű LED-es háttérvilágítás egyedi RGB vezérléséhez
Az otthoni filmgyártás és moziélmény fokozása szélesebb színskálával és nagyobb fényerővel gazdagabb színvisszaadást és finom árnyékolást tesz lehetővé a teljes fényerő-tartományban
A Sony ma bejelentette, hogy új kijelzőrendszert fejlesztett ki, amely egy független meghajtó RGB LED-et foglal magában, nagy sűrűségű LED-es háttérvilágítással, amely három elsődleges színt – R (piros), G (zöld) és B (kék) [RGB] – külön-külön vezérelhet, és alkalmas nagy képernyőkre. Ez a panel lehetővé teszi, hogy az egyes RGB színek egymástól függetlenül bocsássanak ki fényt, ami magas színtisztaságot eredményez, és lehetővé teszi a képek élénk, széles színskálával történő reprodukálását. Ezenkívül a kijelzőrendszer a Sony szabadalmaztatott, fejlett háttérvilágításvezérlő technológiájával van felszerelve, amely a panel jellemzőinek maximalizálását szolgálja. Ez a háttérvilágításvezérlő technológia lehetővé teszi az érzékeny árnyalatok és a finom fényátmenetek hű visszaadását a kijelző minden sarkában, még nagy képernyőkön is. Az olyan filmes alkotásokban, mint a filmek, a narratív kifejezés közvetítésének képessége nagymértékben függ a szín és a fekete ábrázolás finomságaitól, valamint a fény fokozatosságától. Ez a rendszer ezeket az elemeket továbbfejlesztve olyan képminőséget biztosít, amely hűen tükrözi az alkotó szándékát, és alkalmas filmkészítésre és otthoni megtekintésre is.
A Sony évek óta támogatja az alkotók tevékenységét a videógyártásban színbesoroláshoz használt professzionális monitorokkal és a referenciamonitorként használt BRAVIA-val. A kijelző rendszert az ebből származó egyedi tapasztalatok és műszaki szakértelem felhasználásával fejlesztették ki. Ennek a rendszernek a tömeggyártását 2025-ben kell megkezdeni, és célja, hogy kiterjessze a fogyasztói televíziókba és a tartalomkészítő kijelzőkbe való integrálását.
Az újonnan kifejlesztett kijelzőrendszer főbb jellemzői
A Sony 2004-ben fejlesztette ki a világ első LCD-televízióját teljes tömb RGB LED-es háttérvilágítással. Azóta a Sony folyamatosan dolgozik a háttérvilágítás-vezérlés pontosságának javításán, mélyen megértve a LED-elemek jellemzőit. Ennek a kijelzőrendszernek a fejlesztése során a Sony egyedülálló háttérvilágításvezérlő technológiája hozzájárul a panel teljesítményének maximalizálásához.
1. Széles színskála teljesítmény, amelyet független meghajtó RGB LED tesz lehetővé
A független színkibocsátás magas színtisztaságot biztosít, lefedi a DCI-P3 *1 színtér több mint 99%-át és az ITU-R BT.2020 *2 szabvány körülbelül 90%-át.
2. Egyedülálló, kiváló képminőség az újonnan kifejlesztett háttérvilágítás-vezérlő technológia révén
Bővített színtérfogat a természetesebb képmegjelenítés érdekében
A független meghajtó RGB LED és a szabadalmaztatott háttérvilágításvezérlő technológia kombinálásával a Sony teljes mértékben optimalizálta a panel széles színskála teljesítményét a teljes képernyőn – finom, árnyalt árnyalatokat biztosítva még nagy kijelzőkön is.
Ezenkívül a rendszer olyan funkcióval rendelkezik, amely dinamikusan osztja ki az optimális teljesítményt az egyes RGB csatornákhoz az adott jelenet alapján. A hagyományos nagy fényerejű tévékkel ellentétben, amelyek éjszakai jelenetekben a fényes elemekre, például a csillagokra vagy a holdra koncentrálják a fényt a csúcsfényerő növelése érdekében, a Sony megközelítése a fényerőt a színátmenettel összhangban állítja be. Ez biztosítja, hogy még az egytónusú jelenetek is – például a mélykék égbolt vagy az élénkvörös őszi lombozat – fényes, élénk részletekkel jelenjenek meg.
Ezen túlmenően a rendszer elérheti a 4000 cd/m 2 feletti fényerő-csúcs *3 szintet , ami a Sony professzionális monitoraiban már megvalósult etalon, ami a Sony megjelenítőinek történetének legnagyobb színerősségét eredményezi.
Széles dinamikatartomány és precíz fokozatos megjelenítés
A megjelenítőrendszer nagy sebességgel és nagy pontossággal dolgozza fel a jeleket, nagy, 96 bites bitsebességgel. Ez nem csak a mélyfeketék és a ragyogó fehérek egyidejű kifejezését teszi lehetővé, hanem lehetővé teszi a világosság és a sötétség különbségeinek finom megjelenítését is sok köztes színt tartalmazó jelenetekben. Ezzel az új rendszerrel elérheti azt, ami a meglévő OLED-panelek számára kihívást jelent: a színek mérsékelt fényerejű és telítettségű kifejezését. Ezenkívül a nagy bitsebességű jelfeldolgozás széles betekintési szöget biztosít a precíz gradációszabályozás révén, minimalizálva a színeltolódást és a fényerő-ingadozást, amikor a tartalmat ferdén nézik egy nagy képernyőn.
Pontos színvisszaadás egy dedikált vezérlőprocesszorral
A sűrűn csomagolt RGB LED-ek fényerejének egyedi szabályozásával lehetővé válik a világos területek élénk megjelenítése fehér vágás nélkül, valamint a sötét területeken a fény árnyalatainak finom ábrázolása a fekete zúzódása nélkül. Ezen túlmenően, a kijelzőrendszer körülbelül kétszer akkora feldolgozási teljesítménnyel és pixelkorrekciós technológiával van felszerelve, mint a hagyományos helyi elsötétítési feldolgozásnál, lehetővé téve a finom színkülönbségek reprodukálását és a színeltolódások nélküli pontos színek megjelenítését.
A Sony együttműködik a vezérlőprocesszorok közös fejlesztésében a MediaTek Inc.-vel, hosszú távú stratégiai partnerével, és egy olyan céggel, amely már bizonyított az okostévék SoC-jainak (Pentonic) fejlesztésében és szállításában. A Sony a ROHM Co., Ltd.-vel közösen dolgozik a LED-meghajtó IC, valamint a Sanan Optoelectronics Co., Ltd.-vel közösen a LED fejlesztésén is. Ezek a partnerek támogatják a Sony irányvonalát a következő generációs kijelzők iránt.
A Sony továbbra is bővíti a vizuális kifejezés lehetőségeit a legmodernebb technológia révén, és az alkotókkal együtt építi a szórakozás jövőjét.
- ※1A DCI-P3 az egyik RGB színtér-szabvány, amelyet a Digital Cinema Initiatives, egy amerikai filmipari szervezet hozott létre, kifejezetten a digitális mozi számára. Ez a specifikáció magára a kijelzőrendszerre vonatkozik, és nem képviseli a rendszert magában foglaló megjelenítő termékek specifikációit.
- ※2Az ITU-R BT.2020 az ITU-R által meghatározott videoformátum-szabvány. Ez a specifikáció magára a kijelzőrendszerre vonatkozik, és nem képviseli a rendszert magában foglaló megjelenítő termékek specifikációit.
- ※3Az említett csúcsfényerő-értékek a kijelzőrendszer specifikációi, és nem jelentik a rendszert magában foglaló kijelzőtermékek specifikációit.
Forrás: sony.net